تبلیغات
کافه خیالی من - آموزش نصب آیفون تصویری
نویسنده :رزگار صادقی
تاریخ: چهارشنبه 4 آذر 1394 07:11 ق.ظ

در این پست روش نصب آیفون برای یک ساختمان تک طبقه و و چند طبقه به صورت جدا همراه با مدارات مورد نیاز برای شما قرار داده شده است.

امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیره. ما رو از انتقادات و پیشنهادات خود بی نصیب نفرمایید.

................ادامه ....

مدار نصب آیفون

در حالت کلی وقتی به پشت گوشی نگاه می کنید 6 عدد پیچ برای اتصال سیم می بینید که نام این این ها به ترتیب A-B-C-D-E-F می باشد که به صورت جزئی توضیح می دهیم که نقش این اتصال ها چیست و می توانید به راحتی در عیب یابی از این نکات برای رفع عیب آیفون ها استفاده کنید.

 

اتصالات پشت گوشی :
A – ‬ورودی ﺻﺪا از ﭘﻨﻞ ﺑﻪ ﮔﻮﺷﻲ‬ – وظیفه ی انتقال صوت از پنل جلوی درب به گوشی را بر عهده دارد . در صورتی که در عیب یابی متوجه شدید که صدا ار پنل جلوی درب به داخل منتقل نمی شود باید از سالم بودن سیم اتصال A  مطمعن شوید .
B‬ –ﺧﺮوﺟﻲ ﺻﺪا از ﮔﻮﺷﻲ ﺑﻪ ﭘﻨﻞ‬ – وظیفه انتقال صوت از گوشی داخلی به پنل بیرونی را برعهده دارد در صورتی که متوجه شدید صدایی از داخل به پنل جلوی درب منتقل نمی شود باید این اتصال را بررسی کنید.
‫‪ – Cﺳﻴﻢ ﻣﺸﺘﺮك‬
‫‪ – Dورودی ﺻﺪای زﻧﮓ‬ : این اتصال برای به صدا در آوردن زنگ گوشی می باشد که برای هر طبقه یا واحد دارای یک اتصال مجزا می باشد .
‫‪ E‬و ‪ –  Fدوﺳﺮ ﻛﻠﻴﺪ درب ﺑﺎزﻛﻦ : 

اتصالات منبع تغذیه :

ورودی برق شهری : باید فازز و نول را به این اتصالات وصل کنیم

خروجی + و – :  این دو اتصال نقش تامین برق مورد نیاز پنل جلوی درب را دارند که باید این دو اتصال به صورت مستقیم به پنل جلویی درب متصل شوند

خروجی 12 ولت متناوب : این اتصالات هم برای تغذیه قفل درب بازکن می باشد که یکی از این دو سر را به اتصال E گوشی وصل کرده و خروجی آن را که اتصال F می باشد آن را هم از آنجا مستقیم به یکی از پایه های قفل درب بازکن وصل می کنیم . سر دیگر خروجی 12 ولت متناوب منبع تغذیه را هم به سر دیگر قفل درب بازکن وصل می کنیم.

 

حال می رسیم به مدار آیفون صوتی تک طبقه :

مدار آیفون تک طبقهو این هم مدار آیفون صوتی دو  طبقه : حال آیفون تصویری:

برای داشتن ارتباطی داخلی و همچنین ارتباط صوتی با پنل و بازكردن درب از نقطه ای دیگر در یك واحد، میتوان گوشی صوتی مدل KW-4VR را به شكل زیر به مانیتور مربوطه متصل كرد


با فشردن دكمه وسط مانیتور به این گوشی فرعی زنگ میخورد و با برداشتن گوشی ارتباط داخلی، بدون پخش در پنل برقرار میشود.
گوشی صوتی نیز با فشردن دكمه اینتركام میتواند با مانیتور ارتباط برقرار كند

 این حافظه جانبی به صورت كشوئی در كنار مانیتور قرار میگیرد و با یك كانكتور 7تائی به آن متصل میشود.

نحوه اتصال حافظه تصویری


این دستگاه به ازای هر بار زنگ زدن و یا به صورت دستی یك تصویر از دم درب را ثبت نموده و بعداز ثبت 32 تصویر ، تصویر اول را حذف و تصویر 33 را جایگزین می نماید.

با استفاده از دكمه TIMEو به كمك دكمه REVIEW، تاریخ و ساعت دستگاه، كه روی تصاویر ذخیره شده ثبت میشود، تنظیم میگردد.

 با هربار زدن دكمه RECORDعكسی از تصویر دم درب در حافظه دستگاه ذخیره میگردد. اگر با دكمه AWAYدستگاه را روشن كنید، عمل عكسبرداری با هربار زده شدن زنگ، به صورت اتوماتیك انجام می پذیرد.


1-صفحه اصلی جلوی در(پانلpanel)

2-گوشی مانیتور دار

3- منبع تغذیه

4-قفل باز كن

5-گوشی مكالمه داخلی

6-حافظه تصویری

نكات سیم كشی ایفون تصویری

برای سیم كشی ایفون تصویری از كابل دو زوج با مقطع حداقل65/0 یا كابل كواكسیال استفاده كنید.ولی باید دقت كنید تا مسیر سیم كشی از 50 متر تجاوز نكند(در غیر این صورت تصاویر با  نویز زیاد پخش میشود)برای اتصال به صفحه جلو در از اتصال 4 پین كه در بالا و پشت گوشی قرار دارد استفاده كنید و اتصال 4  پین وسط برای وصل گوشی داخلی است و 7 پین پایین پشت گوشی برای اتصال حافظه تصویری است.(لطفا دقت-اكر از حافظه تصویری استفاده نمیكنید پین های 3و4 قسمت حافظه را اتصال كوتاه كنید)    اگر ازسامانه های یك طبقه استفاده میكنید از این مدار زیر پیروی كنید چون ولتاز خروجی منبع تغذیهACمیباشد.(دقت گوشی مانیتور دار باید به طور جداگانه همیشه به برق 220 متصل باشد


نقشه سیم بندی و راهنمای نصب ایفون تصویری تک نماآمار وبلاگ
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نظر سنجی

  • نظر بازدیدکنندگان محترم در باره وبلاگ